Obserwatorzy

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Poorkiestrowe dumania

Zaczął się miesiąc, którego nie lubię z trzech powodów: po pierwsze-zmusza mnie do intensywnej pracy(sprawozdania, bilanse, Pity, City-a ja tak tego nie cierpię), gra Orkiestra Owsiaka i niestety mam urodziny- znowu jestem o rok starsza. Granie Orkiestry mi nie przeszkadza jako takie-ale przerażają mnie wszelkie komentarze na jej temat. Ludzie potrafią zohydzić najwznioślejsze idee. Już  w żadnym miesiącu potem nie wylewa się z nas tyle jadu i zawiści, których to uczuć nie rekompensuje przekraczająca ludzkie pojęcie  ofiarność ludzi.Nie jestem  w stanie zrozumieć dlaczego prawicowi politycy są tak  bardzo zdegustowani tą akcją. Wojciechowski życzy sobie  nawet kontroli NIk-u w sprawie zamówień sprzętu, ba nawet nad ofiarodawcami. Czyżby takimi wypowiedziami sugerował przestępczą działalność Orkiestry? Że niektórzy dziennikarze prasowi próbują po plecach pana Owsiaka wspiąć się na wyżyny ,,kunsztu'' dziennikarskiego by zostać wreszcie zauważonymi to to rozumiem, że rodzina zgromadzona wokół Radia Maryja lęka się , by ,,róbta co chceta'' nie zagroziło ładowi społecznemu i nie umniejszyło liczby katolików-to też rozumiem, no ale politycy? A może tylko boimy się dojrzeć w czymś, w kimś piękna ? Przecież wtedy bardziej nasze brudne dusze i umysły widać.Kontrast widoczny mógłby zepsuć nam własne dobre mniemanie o sobie.


2 komentarze:

  1. taaa, bilanse, uzgodnienia, wiem o co chodzi
    a ja dziękuję Ci za głos oddany na moją pracę w konkursie na ozdoby świąteczne u Agnieszki (9) jest mi naprawdę bardzo miło i przyjemnie !
    dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo słuszne spostrzeżenia co do Orkiestry. Ja tez tego nie rozumiem i skąd w ludziach tyle zawiści. Tak obserwując- czas Bożonarodzeniowy jest pełen ciepła w społeczeństwie. Skończą się święta, a ludzie od razu warczą na siebie i szukają kogo by tu wykopać. Ech....przykre. Co do wieku, ja się przestałam przejmować, choć 1 stycznia mam równo połowę roku do urodzin to moje urodziny mnie obchodzą, a nie ja urodziny. Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń